ביתא מחנכים

אפיון, עיצוב ופיתוח אתר תדמית ותוכן

ביתא הוא אירגון ירושלמי שמייצר תוכן, הכשרות והשתלמויות למורים ומחנכים בעיר. ביתא מציעים רוח חינוכית צעירה, חדשנית ומעודכנת.
ביתא הגיעו אלי עם אתר ישן שלא ענה על הצרכים שלהם, ויחד יצאנו לדרך של הקמת אתר חדש –
עיצוב ופיתוח שפה גרפית חדשה עבור האירגון, אפיון אתר על בסיס הצרכים שהוגדרו מחדש, עיצוב האתר ופיתוח שלו.
האתר כולל תוכן תדמיתי אודות האירגון, תשתית לפירסום אירועים וסדנאות ומערכת הרשמה. וגם מגזין תוכן – שעליו נדבר.

המגזין של ביתא גרסה 1.0

לפני הקמת האתר החדש ביתא שמרו על קשר עם קהילת המורים הירושלמית באמצעות ניוזלטר חודשי. הניוזלטר נערך כל חודש סביב נושא אקטואלי, והכיל מספר גדול של ׳פינות׳ (או ׳גופי תוכן׳) סביב אותו נושא.

הבריף הראשוני שקיבלתי היה להקים גרסה וובית לניוזלטר הזה. מקום שירכז את כל הגליונות ויציג את התוכן בצורה נוחה ומזמינה. את הניוזלטר הישן שהכיל מסה של תוכן יחליף ניוזלטר קצר ותמציתי עם פרסומות לאירועים קרובים והפניה מזמינה לעמוד הגליון באתר. כך התוכן יצטבר באתר - יהפוך למאגר תוכן שאפשר לחזור ולצרוך, ולא יאבד לעד בתיבות המייל של המנויים. הניוזלטר יקבל שם חדש: המגזין.
הנחת היסוד שליוותה את אפיון ועיצוב המגזין בשלב זה היא שהתוכן צריך להיות מאורגן לפי נושאים - כל גליון איגד תחתיו תכנים מסוגים שונים הנוגעים לאותו נושא.
מבנה זה מעניק פחות חשיבות לאירגון התכנים לפי ״סוגה״ - לפי הצורה בה הם מוגשים או הצרכים להם הם נותנים מענה.

עמוד הארכיון

ארכיון המגזין בגרסה הראשונה שלו הכיל רשימה של הגליונות השונים (הערוכים כאמור לפי נושאים), יחד עם תאריך ותמונת אווירה הקשורה לנושא הגליון.
הארכיון הכיל שדה חיפוש חופשי שמאפשר ליוזר לחפש תוכן על פי הנושא, או חיפוש של גליון ספציפי לפי תאריך.

עמוד הסינגל

עמוד הגליון (הסינגל פוסט) מכיל רשימה של ה׳פינות׳, המופיעות בגליון. בר ניווט דביק מלווה את הגלילה של הדף, ומאפשר לקפוץ מ׳פינה׳ ל׳פינה׳. כל אחת מהפינות הקבועות קיבלה עיצוב שמתאים למבנה ואופי התוכן שהיא מכילה.

מוזמנים לגלול!

הניווט במובייל

במובייל הצענו להחליף את בר הניווט הצדדי ברכיב דביק של ניווט שילווה את הגלילה בראש המסך ויאפשר לגולשים להרחיב אותו כדי לנווט בין הפינות או להתרשם ממבנה הגליון.

אפשר לגלול ולפתוח את בר הניווט!

...Six months later

חישוב מסלול מחדש

יהיה נחמד לציין שבהערכת מצב שביצענו עלה שההרשמה לסדנאות ולאירועים התנהלה בצורה מושלמת - מאות נרשמים עברו דרך האתר ודיווחו על חוויה זורמת ונעימה - החל מעמודי ההרשמה לתכניות, ועד למייל הסיכום שנשלח למשתתפים לאחר האירוע.

לגבי המגזין - הצוות של ביתא קיבל פידבקים פחות חיוביים, וגם הנתונים שמשכנו מאנליטיקס הראו שהמגזין לא מממש (מילה מוזרה) את החזון שהיה לנו לגביו.
מורים דיווחו שהגיליון ארוך מאוד ולא ריאלי לשבת ולקרוא את כולו. וכשכן מתעניינים בגוף תוכן מסויים לא תמיד זוכרים באיזה גיליון הוא הופיע או איפה בדיוק בגיליון הוא נמצא. זה הוביל לתסכול ולנטישה מאוד מהירה של העמוד ושל מנוע החיפוש. בשלב הזה הבנו שהבריף היה פשטני מידי, ושכדאי לבצע מחקר מעמיק יותר ואולי לשנות את הקונספציה מהיסוד.

leisure-holidays-people-technology-concept-close-up-young-woman-teenage-girl-texting-smartphone-friends-having-dinner-summer-garden-party (1)

עידית - מורה ירושלמית בחטיבת ביניים.

מורה ב80% משרה, אמא ל3 וסטודנטית לתואר שני

עידית מחפשת כלי שיעזור לה ללמד את כיתתה לנהל דיון בריא על נושאים רגישים. היא נכנסת לאתר של ביתא כי היא מאמינה ששם היא תמצא את מבוקשה.

באמצעות מנוע החיפוש של המגזין של ביתא היא מעלה בחכתה שני פוסטים פרקטיים שעוסקים בדיוק בנושא שמעסיק אותה:

  1. רשימת רעיונות לניהול נעים דיון בכיתה – נהדר, עידית סורקת במהירות את רשימת הרעיונות ובראשה כבר מתגבש שיעור חברה של מחר.
  2.  פודקאסט בנושא סובלנות ופלורליזם – עידית שולחת לעצמה את הלינק בווטסאפ ומקווה להאזין בנסיעה הקרובה לעבודה.

 

עידית יוצאת מרוצה מהאתר אחרי שמצאה בו את מבוקשה, ובטוחה שהיא תזכור לחזור בפעם הבאה שיהיה לה צורך דומה.

ביצענו ראיונות משתמשים וניתחנו את הנתונים שעלו מהאנליטיקס, ויצאנו עם 2 מסקנות עיקריות:

  1. הקהל רוצה לחפש את התוכן, מורה לא רוצה שהתוכן ימצא אותו.
    עברנו מחשיבה על גיליון שאנחנו יוזמים, יוצרים ושולחים (ומקווים שיימצא רלוונטי לקהל שלנו), לחשיבה על מאגר תוכן מגוון שיאפשר לכל אחד להיות אקטיבי, ולמצוא בדיוק את מה שהוא מחפש!
  2. בנוסף לחלוקה לנושאים (שעליה התבסס מבנה הניוזלטר המקורי), עלינו להוסיף התייחסות משמעותית יותר לצורה ולאופי של התכנים – עלינו לאפשר לחפש תכנים ולגשת אליהם לפי אופיים וצורתם!

נקודה נוספת ומשמעותית שעלתה – הצוות של ביתא החליט להקים עמודי סושיאל פעילים ועלה צורך לכתוב תכנים לסושיאל באופן שוטף. משימת הכתיבה והעריכה של ניוזלטר אחת לחודש שונה מאוד מהמשימה של יצירת תכנים לרשתות החברתיות פעמיים-שלוש בשבוע.

עלה צורך לבנות את המגזין של ביתא כך שהתכנים שבו יתאימו בצורתם לרשתות החברתיות – פיסות תוכן קטנות, קלילות וממוקדות.

ספויילר: בהמשך אעצב עבור ביתא את הגריד של הפוסטים לאינסטגרם – גריד פשוט מאוד – שמאפשר לעורכת התוכן לעצב בעצמה פוסטים בקאנבה תוך שימוש בסטיקרים שהכנתי עבורה מראש, וכך ליישם את השפה הגרפית באופן עצמאי ללא תלות באיש מקצוע.

המגזין של ביתא גרסה 2.0

החלטנו לפרק את המגזין ולהרכיב מחדש-
הפסקנו להתייחס למגזין כרשימה של גליונות. כל יחידת תוכן הפכה לפוסט שעומד בפני עצמו. יצרנו מבנה חדש שמאפשר לגולשים גם לחפש תוכן בצורה אקטיבית וממוקדת, וגם לשוטט ולצרוך תוכן אקטואלי ללא מאמץ.

קודם כל, על מנת לתמוך בחיפוש אקטיבי של תכנים החלטנו להוסיף בהאדר של האתר שדה חיפוש חופשי המציג תוצאות מכל רחבי האתר.

בנוסף, עמוד הארכיון מכיל תת תפריט (דביק) שמאפשר לנווט בין הקטגוריות.

עמוד הארכיון הראשי מציג תכנים אקטואליים (פוסטים אחרונים או פוסטים שהעורכת בחרה להציג)- וכך נותן מענה לגולשים ׳משוטטים׳ ופחות אקטיביים.

אפשר לגלול!

הפינות הפכו לקטגוריות שמאפשרות לצרוך את התוכן לפי צורתו ואופיו – כל קטגוריה קיבלה עמוד ארכיון שמרכז את כל הפוסטים מאותו הסוג, ומכיל מנוע חיפוש ייעודי שמתאים לחיפוש בתוך אותו סוג התוכן.
כל פוסט מסומן בתגית ייעודית שמייצגת את הקטגוריה אליה הוא שייך.

עמוד הסינגל פוסט נבנה בצורה דינאמית וחכמה – כך שיציג בצורה כל סוג תוכן בצורה המתאימה לו.

כל עמוד פוסט מכיל רק יחידת תוכן אחת.

דיברנו פה על האפיון וראינו פריימים אפורים, אבל יש בפרוייקט הזה גם עיצוב שאני גאה בו.

ששת ימים

אפליקציה לאיתור בעלי מקצוע המבוססת על המלצות של חברים ומציעה ליוזר הצעות מתוך המעגלים החברתיים שלו.

אור התלמוד

אפליקציית web שמנגישה ללומדים כמויות עצומות של דאטה מתוך ארון הספרים היהודי